Baş Səhifə Foto Galeriya Video Xəbər Əlaqə
SON DƏQİQƏ : Türkiyəli professor: “Minaların yükü Azərbaycanın üzərində qalmamalıdır”     Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh sazişi Cənubi Qafqazda inteqrasiyanın inkişafına xidmət edəcək      Ərdəbil vilayətində fəallar kəndlərin orijinal türk adlarının bərpasını tələb edir     Paşinyan Putinlə qapalı görüşün detallarını AÇIQLADI     Şərqi Azərbaycan məhkəməsi uşağına Türkay adı ilə şəxsiyyət vəsiqəsi ala bilməyən ailənin şikayətini təmin edib     Fransadan Bakı-İrəvan danışıqlarına REAKSİYA - Paris nə istəyir...     Türkiyədə yaşayan milli fəal Arəş Məkaridustun qardaşı Sulduz kəşfiyyat idarəsində dindirilib     Şuşa və Ağdamla yanaşı, digər ərazilərə də gedə biləcəyik     Azərbaycanda yeni virus TƏHLÜKƏSİ - "İnsanları təşvişə salırlar"     Urmiyə gölünün su səviyyəsi sürətlə azalır     Azərbaycanın analoji addım atmaq hüququ var     Şuşada keçirilən Qurultayın çox böyük tarixi mənası var     Gürcüstan Prezidenti azərbaycanlı gənclə görüşüb     Tanınmış azərbaycanlı alim ABŞ-da vəfat etdi     Azərbaycan-Qırğızıstan sənədləri imzalanıb     "Milli hərəkatımız İranda siyasi alternativ olma yönündə addım atmalıdır”     Türkiyənin 40 rektoru Azərbaycana gəlir     Ermənistan mina terrorunu dəstəkləyən və həyata keçirən ölkədir      Türk dövlətlərinin nazirləri Şamaxıda görüşəcəklər     Tehranda insan haqları vəkili Məhəmmədrza Fəqihinin məhkəməsi keçirilib
Son Xəbərlər Hadisə Siyasət İqtisadiyyat Mədəniyyət İdman Qarabağ Diaspora Türk Dünyası Dünya
» “Bu mitinq ermənilərin əməllərinə cavab olacaq”
16/01/2016 Yazdır
“Brüsseldə keçirilməsi gözlənilən Xocalı mitinqi Ermənistanın iç üzünün açılması üçün böyük vasitə olacaq”.
Azadinform-un məlumatına görə, bu sözləri  İzmir Azərbaycan Qardaşlıq və Əməkdaşlıq Cəmiyyəti sədri, Dünya Azərbaycanlıları Konqresinin idarə heyətinin üzvü, Dr. Asif Kurban Brüsseldə gözlənilən Xocalı mitinqi ilə bağlı fikirlərini şərh edərkən bildirib.
Onun fikrincə, XX əsrin böyük soyqırımı aktı olan Xocalı hadisəsi Ermənistanın gerçək üzünü əks etdirir: “Bu mitinq ermənilərin əməllərinə cavab olacaq. Brüssel Avropa Parlamentinin mərkəzi olduğu üçün, bu mitinqin böyük bir əhəmiyyəti var. Dünyanın müxtəlif yerlərində yaşayan soydaşlarımız iştirak edəcəklər”.
A. Kurban ermənilərin beynəlxalq güclərin əlində alət olaraq, Türk millətinə qarşı dəhşətli soyqırımı siyasətini həyata keçirdiklərini xatırladıb. “XX əsrdə bir neçə dəfə belə hadisə baş verib.
Əslində, dünya birliyinin bu günə qədər susqun vəziyyətdə olması Ermənistanın işğalçılıq siyasətinin davam etdirməsinə rəvac verib. Hazırda Ermənistan bölgədə vəziyyəti gərginləşdirməklə məşğuldur və əsassız olaraq işğal etdiyi Qarabağ torpaqlarından çıxmaq istəmir”.
Xatırladaq ki, Dünya Azərbaycanlıları Konqresinin Xocalı soyqırımı ilə bağlı mitinqi 26 Fevral 2016-cı il tarixində saat 14-16 arası, Avropa Parlamentinin qarşısında baş tutacaq. Avropanın bir sıra ölkələrindən soydaşlarımızın iştirakı gözlənilir./azadinform.az/